MUDr. Filip Hron – nová posila gynekologické ambulance

7. 10. 2024

Od června letošního roku se mohou pacientky v AKESO POLIKLINICE setkávat s novým gynekologem, MUDr. Filipem Hronem, který svým příchodem rozšířil stávající tým ambulantních gynekologů. V rámci své praxe chce pacientkám nabízet nejen své zkušenosti a znalosti, které nabyl na předchozích pracovištích, ale především vlídný přístup a empatii.

Pane doktore, prozraďte nám, jak dlouho se gynekologii věnujete?

Gynekologem jsem již 18 let. Svoji dosavadní praxi jsem budoval především v prostředí nemocnic. Moje poslední působiště bylo v Nemocnici Na Františku, kde jsem působil 2 roky jako zakládající primář, před tím jsem sbíral zkušenosti v nemocnicích v Mělníku, Brandýsu nad Labem a oblastní nemocnici Jičín. Významná pro mne byla praxe v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze v Podolí, kde jsem sedm let vedl ambulanci pro trofoblastickou nemoc, což je onemocnění placenty. V té době jsme byli jediné centrum v České republice, které se této problematice věnovalo.

Co vás vedlo k tomu, že jste z nemocnic přešel na ambulantní praxi?

V rámci své praxe v nemocnicích jsem nasbíral spoustu zkušeností a znalostí. Časem jsem ale začal cítit, že bych se chtěl více věnovat pacientkám i po lidské stránce. Navázání kontaktu a vztahu lékaře s pacientem je velmi důležitý. Dostáváme se pak na zcela jinou úroveň péče a fungování. Zdravotnický holding AKESO to ve svých zařízení má nastaveno stejně, proto když jsem dostal nabídku nastoupit do AKESO POLIKLINIKY, neváhal jsem ani chvíli. Mým cílem je nabídnout pacientkám krom špičkové zdravotní péče i klidné prostředí a chápavý přístup.

S jakými zdravotními problémy se na vás pacientky v ambulanci nejčastěji obrací?

Ve své ambulanci nabízím pacientkám běžné spektrum gynekologické péče, od klasické prevence až po řešení gynekologických problémů, které jsou zvládnutelné pomocí medikace. Čím dál častěji pacientky vyhledávají tzv. urogynekologickou poradnu, kde se řeší například opakované záněty močových cest, které souvisí s gynekologickou problematikou nebo třeba močová inkontinence. Díky včasné diagnóze umíme v dnešní době pomoci zhruba 80 % pacientek s únikem moči v rámci ambulantní péče, a to pouze za pomoci medikace.

A co těhotné pacientky?

Zajišťujeme také komplexní péči o těhotné od počátku těhotenství do samotného porodu, včetně natáčení tzv. monitoru, ultrazvuku a všech kompletních vyšetření, které jsou v těhotenství potřebná. Běžně se staráme o těhotné do 36. až 37. týdne těhotenství, následně by měly těhotné přejít do péče porodnice, kterou si k porodu vybraly. Naše pacientky většinou vyhledají naší partnerskou Porodnici U Sluneční brány, která je součástí Nemocnice Hořovice. V AKESO POLIKLINICE nabízíme těhotným také 4D ultrazvuk, těhotenské masáže pro uvolnění a ve spolupráci se zmíněnou Nemocnicí Hořovice mohou nastávající maminky využít besedy pro těhotné, individuální doprovody k porodu nebo třeba kurz první pomoci pro novorozence.

Objednání do ambulance je možné na tel. č. 14 111 nebo přes objednávkový formulář.